Zeynep Bilgin

Zeynep Bilgin ‘den Karadeniz Renkleri Resim Sergisi Ankara Vakıflar Genel Müdürlüğü Binası’nda

Sergi

Zeynep Bilgin‘in Karadeniz Renkleri Resim Sergisi Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Hizmet Binası’nda bulunan Sanat Galerisi‘nde açılıyor. Serginin açılış tarihi: 25 Kasım Saat 18:30… Sergi 2 Aralık 2019‘da toplanacak.

Zeynep Bilgin bu sergisinde de Trabzon‘u anlatmayı, tanıtmayı sürdürüyor. Bir anlamda Trabzon tuvallerle Ankara‘ya taşınmış olacak. Trabzon‘un havası, suyu, eşsiz doğası Bilgin‘in resimlerinde çay ve fındık bahçeleriyle, bahçelerin kıyısına tutuşmuş ev ve toprakla savaşım içinde olan insanlarıyla yansıyor.

Zeynep Bilgin kimdir?

Resim çalışmalarına Abit Güner atölyesinde başlayan sanatçı, ardından Ceyhan Murathanoğlu atölyesinde devam etmiştir. Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye katılan ve 4 kişisel sergisi bulunan Zeynep Bilgin, ilk sergisini Ankara Fırça Sanat Galerisi‘nde, ikincisini İstanbul Ellenart Sanat Galerisi‘nde, üçüncüsünü Trabzon il Kültür Müdürlüğü‘nde ve dördüncü sergisini Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirmiştir. Sanatçı, 18 senedir özel matematik öğretmenliği yapmakta, resim çalışmalarına da aralıksız olarak devam etmektedir.

Adres: Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara Hizmet Binası Atatürk Bulvarı No: 207  Kavaklıdere-Çankaya/ANKARA

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir