Tazelenme Üniversitesi

Yaşlılara yönelik Tazelenme Üniversitesi 30 Eylül’de ders başı yapacak

Haber Yaşam

Tazelenme ÜniversitesiMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yaşlı yurttaşlara üniversite olarak bilinen uygulama  ‘Tazelenme Üniversitesi Milas‘ta da eğitime başladı.

60 yaş ve üstü yurttaşlara ve lise mezunlarına yönelik 4 yıllık bir proje, zamanında iş yaşamı ya da çeşitli nedenlerle okuyamayan, okuma isteğini içinde taşıyanlara yönelik projede amaç sadece okumak değil. Yaşlılarda oluşabilecek bazı rahatsızlıkları ertelemek, yaşlılığı geciktirmek amacı taşıyan  proje Milas‘ta geniş bir etki yarattı, yankı buldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna başkanlığında hazırlanan projede öğrenciler 30 Eylül‘de ders başı yapacak.

Tazelenme Üniversitesi derslerinden başlıcaları şunlar. Zorunlu dersler: Sosyoloji, psikoloji, felsefe arkeoloji, edebiyat,tarih, tıp (üroloji kardiyoloji onkoloji alternatif tıp) biyoloji, fizik,  kimya ve beden eğitimi.

Seçmeli dersler: Yabancı dil, resim, müzik, el becerileri, ağaç oyma, takı tasarımı ya da gönüllü öğretici bulunması halinde birçok başka dersler.

Projede görev alacak eğitmenlerin gönüllülük esasına görev yapacakları açıklandı.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın