Yasemin Şimşek

Yasemin Şimşek’in Aphelion adlı kişisel sergisi Rh+artproject’te

Sergi

Yasemin Şimşek‘in Aphelion adlı kişisel sergisini 30 Kasım – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında Rh+artproject‘te açıyor. Sergi 30 Kasım’da Saat 18.00‘de açılıyor.

Rh+artproject

Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Maç Çıkmazı No:7A

Çukurcuma / Beyoğlu / İstanbul

 

Yasemin Şimşek kimdir?

Yasemin Şimşek
Yasemin Şimşek

İstanbul’da doğdu. Orta ve Lise öğretimini Ahmet Şimşek Koleji‘nde tamamladı. 2008 yılında Maltepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü‘nden onur belgesiyle birlikte bölüm ve fakülte ikincisi olarak mezun oldu. 2009 yılında eğitimine devam etmek üzere ABD’ye gitti. 2011 yılında University of California Los Angeles (UCLA)’da Görsel Tasarım ve İletişim Programı‘nı bitirdi. 2012 – 2017 yılları arasında çeşitli poster, logo ve kitap kapağı tasarımları yapan Yasemin Şimşek, asıl tutkusu ve kendini ifade biçimi olarak gördüğü fotoğrafa yöneldi. 2018 yılında ilk kişisel sergisi Trifid‘i Rh+artproject bünyesinde gerçekleştirdi. 2019 Ocak ayında ilk karma sergisi Işığın Eşliğinde‘ye Türkan Saylan Kültür Merkezi‘nde katıldı. 2019 FineArt‘in CKM‘de düzenlediği Siyah Beyaz Lekeler adlı karma sergide çalışmalarıyla yer aldı. 2019 Kasım ayında ikinci kişisel sergisi olan Aphelion‘u Rh+artproject galeride gerçekleştirdi.

Çektiği fotoğrafları dijital manipülasyonlarla başka bir boyuta taşıyan sanatçı, eserlerinde çoğunlukla evren, doğa ve varoluş konularını işlemektedir. Fotoğrafın yanı sıra Video Art çalışmalarına da ağırlık vermektedir. Amatör bir astrofotoğrafçı (gökyüzü fotoğrafçılığı) olanı sanatçının en büyük ilham kaynağı kozmostur.

 

Etiketler

Bir Yanıt Yazın