Tamer Levent

Tarsus’ta Çağdaş Sanatlar Müzesi İçin Girişimler Hız Kazandı

Haber

Bir süreden beri  Ekrem Kahraman gibi sanatçılar, bölgenin tanınmış adlarından oluşan girişim Çukurova Çağdaş Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’nı kurarak Tarsus’ta Çağdaş Sanatlar Müzesi’ni kurma görevini üstlendi.  

 Tarsus Kültür Girişimi İnisiyatifi ve Çukurova Çağdaş Sanat, Kültür ve Eğitim VakfıSanat Kültür Söyleşileri” programı kapsamındaki etkinliklerin ilkinde 14-15 Ocak 2022 tarihlerinde Mersin ve Tarsus’ta; Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi, ile Mersin ve Tarsus Kent Konseylerinin işbirliği ile; “Tamer Levent Sanat Kültür Söyleşisi ve Kitap İmza Günü” olarak gerçekleştiriyor.

       Mersin’deki söyleşi; 14 Ocak 2022 Cuma günü saat 13:00’de Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Tarsus’taki söyleşi; 15 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 13:30’da Tarsus Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak. Çukurova Çağdaş Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından yapılan açıklamada “Etkinliklerimize sanatsever tüm halkımız davetlidir” denildi.

ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANAT, KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI’NIN KURULUŞ AMACI

Yapılan açıklamada vakfın amacı şöyle açıklandı: Çukurova Çağdaş Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı kentimizde uluslararası bir “Çağdaş Sanatlar Müzesi” oluşturmak hedefine ulaşma sürecinde kentimizde ve bölgemizde etkinlikler düzenleyerek sanat ve kültür alanlarında katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir