Senfonik Konser

Senfonik Konser İle Faklı Dünyalar Bir Araya Geliyor

Dinleti

Farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde ve farklı zamanlarda yaşamış 2 bestecinin müzikleri, “Senfonik Konser” ile SAMDOB sahnesinde bir araya geliyor. 

Avustralyalı besteci W.A. Mozart ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği değerli besteci Hasan Niyazi Tura’nın eserleri “Senfonik Konser” ile 15-17 Ocak 2022 akşamları saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda seslendiriliyor. 

Orkestranın yönetimini İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda 1. Şef Vekili olarak görev yapan Hasan Niyazi Tura’nın üstleneceği konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası klarnet sanatçısı Eylül Çamlıtepe solist olarak görev alacak. Konserin başkemancısı Gözde Yardımlı.

Tek bölümden oluşan konserde; dünyaca ünlü besteci W.A. Mozart’ın “29. Senfoni (La Majör)” eseri ve Hasan Niyazi Tura’nın “Klarnet ve Yaylı Çalgılar İçin Konçerto” eseri Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek. 

15 ve 17 Ocak 2022 akşamları saat 20.00’de küresel salgın kuralları gözetilerek Aydın Gün Salonu’nda gerçekleştirilecek “Senfonik Konser” in biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişesi hafta içi 10.00-17.00, Cumartesi günleri 13.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir