SAKÜDER

Saküder 15. Yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı sergisi Marmaris’te

Sergi

Saküder 15. Yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yılı anısına Marmaris Sanat Buluşması Resim Sergisi Başvuruları devam ediyor. Rüya gibi bir tatil ve Zafer Bayramı Anısına bir sergide yer almak artık hayal değil. Saküder Kuruluşunun 15.Yılında 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yılını Marmaris Sanat Buluşması Resim Sergisi Açılışı ile kutlayacak.

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği kuruluşunun 15.Yılında Marmaris Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışı Marmaris Belediyesi Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Marmaris  Belediye Başkanı  Mehmet Oktay, sanatçılar ve Marmaris’li sanatseverler ve basının katılımı ile yapılacak.

Saküder’in Marmaris Belediyesi Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılışını gerçekleştireceği bu sergide yaklaşık  50 sanatçıya yer verilecek.

Sergi Tarihi: 28 Ağustos-3 Eylül 2020

Sergi Açılışı: 28 Ağustos 2020 Cuma

Saküder’den aypılan açıklamaya göre Sergiye Katılım Koşullarışunlar:

1.Saküder üyesi olmak

2.30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98.yılına özel sergide yaklaşık  50 sanatçıya yer verilecek.

3.Eser boyutu kısa kenarı 50 cm’den küçük / büyük kenarı 80 cm’den büyük olmayacak ve eserler sergilenmeye hazır olarak sergi düzenlemesinde getirilecektir. Eserlerin arkasında askılığı mutlaka bulunmalıdır ve çerçeveli olmalıdır. Çerçevesi olmayan eserler kalın şase kasa üzerine çalışılmış kenarları boyalı olmalıdır.

Sergi düzenlemesi 27 Ağustos günü yapılacaktır eserlerin düzenleme saatinden önce galeriye teslim edilmesi gerekmektedir. Sergi bittikten sonra eserlerin sanatçılara geri iadesi göz önünde bulundurularak sanatçılar eserlerini önce çıtçıtlı naylona sarıp ve özel bir karton kutu içerisinde getirmesi gerekir. Eserlerinin paketleri  bu şekilde olmayan sanatçılara sergi bitiminden sonra derneğimiz tarafından kargo hizmeti verilmeyecektir. Paketleri istenilen şekilde muntazam olanlara ise kendi paketleri içerisinde ptt kargo ile katılımcılarımıza ödemeli olarak eserleri gönderilecektir.

3.Sergi katılım bedeli 2 eser için 000 tl Saküder Banka hesabına yatırılacaktır.İş Bankası Kavaklıdere Şubesi Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği IBAN : TR73 0006 4000 0014 2090 7649 69. Katılımınızı bildirmek ve detaylı bilgi almak için lütfen arayınız. İletişim: 0554 413 81 70

4.Sergiye kabul edilecek eserlerin sanatsal değer taşıması öngörülecektir.

5.Saküder Sanat Komisyonunun sergilenmeye uygun görmediği eserler kabul edilmeyecektir.

6.Sergiye katılacak olan eserler için konu serbest olup katılımcıların özgün eser ile katılmasını öneriyoruz. Reprodüksiyon ve kopya eser sergimize kabul edilmeyecektir.

7.Güne hitaben olsun diye Atatürk portresi ve buna benzer çalışmaları ile katılacak olanlarda özellikle Atatürk portresinde benzerlik birebir aranacaktır. Benzerliği uyuşmayan çalışmalar ise sergilenmeye kabul edilmeyecektir.

8.Sergide yer alacak eserlerin görsellerini sanat komisyonumuza sunulması için Whatsapp üzerinden 10 ağustos’a kadar gönderilmesi gerekmektedir.

İletişim: 0554 413 81 70

9.Bu etkinliğe katılacak olan sanatçılarımızın  sergi açılışına bizzat katılması,eserini kendisi getirmesi ve sergi adına düzenlenecek olan sergi yemeğine iştirak etmesi önemle gerekmektedir. Açılışa gelmeyip ancak eser göndererek katılacak olan üyelerimiz ise eserlerini bizzat sergi düzenleme günü elimizde olacak şekilde galeriye göndermeleri  gerekiyor. Katılımcı üyelerimize önceki yıllarda olduğu gibi toplu konaklama yeri olarak otel ayarlaması yapılacak ve tatil imkanı sunulacakatır. Her katılımcı üyemiz koşulları yerine getireceğini kabul eder. Konaklama için lütfen katılım sayınızı bildiriniz.

Not: 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98.Yılı anısına düzenlenen Saküder Marmaris Sanat Buluşması Resim Sergisinde yer alarak  sergi açılışına bizzat katılacak olan  sanatçılarımız 27-28-29-30-31 ve 1 Eylül tarihinde toplu konaklama için belirtilen tarihte net konaklama sayınızı tarafımıza bildirirseniz ona göre otel rezervasyonu şimdiden yapılacaktır.

Katılımcılar bu sergiye yağlı boya,sulu boya, akrilik, heykel, seramik, çini ve ahşap oyma vs. çalışmaları ile katılabilirler.

Not: Marmaris 30 Ağustos resim sergisi açılış etkinliğimizde  bizzat sergiye katılacak olan katılımcılarımız için konaklama yeri olarak Ttopikal Beach Marmaris Hotel tam pansiyon olarak ayarlanmıştır. Hotel adresi

Tropical Beach Hotel   Siteler, Cumhuriyet Blv. No:49, 48700 Marmaris/Muğla

Marmaris

Kişi başı 000 tl  gecelik fiyat ile  otele giriş yapılarak  27 – 28 – 29-30-31 Ağustos ve 1 Eylül çıkış olmak üzere 5 gece 6 günlük konaklama sağlanacaktır. Etkinligimizin turizm sezonunun yoğun olduğu bir dönemde olması nedeni ile 20 Temmuz’a kadar kayıtları yaptırmak gerekmektedir.

VİDEO LİNK : https://www.facebook.com/ali.eser.31/videos/4401557149884264/

SAKÜDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ALİ ESER

İletişim: 0554 413 81 70

E-mail:sakuder2005@gmail.com

SERGİ KATILIM LİSTESİ

Prof. Ahmet  Özol

Prof. Basri Erdem

Prof. Nur Gökbulut

Prof. Bedri Karayağmurlar

Aynur Akın

Gönül Dinç

Halir Erden

Tülay Yıldız

Emel Işık Üregil

Viktoria Tekelioğlu

Sümeyye Bakır

Zehra Çiğdemgül

Nebiye Elmas

İbrahim İnak

Sezer Uğur

Zehra Tin

Çiçek Şahinkaya

Etiketler

Bir Yanıt Yazın