Feyzullah Ersoz

Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Vermenin Yolu: Diyet Değil Dieta’da

Kitap

Obezite hastalığını hem ameliyatla hem de ameliyat dışı yöntemlerle tedavi etmekte olan Prof. Dr. Feyzullah Ersöz’ün, kilo almak ve vermek üzerine merak edilenleri, farklı başlıklarla ve kolay anlaşılır bir dille anlattığı kitabı Diyet Değil Dieta Epsilon’dan çıktı. “Beslenme düzeni” anlamına gelen “dieta” kelimesinin zaman içinde nasıl anlam değiştirdiğinden yola çıkan Ersöz, her bir kişinin biricik olan metabolizmasını göz önüne alarak, formül ya da liste olmadan, sadece aklın ışığında en doğru beslenme düzenini nasıl bulacağını anlatıyor. 

Diyet Değil Dieta adlı yeni kitabında Prof. Dr. Feyzullah Ersöz, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için kendilerine has bir Dieta oluştururken, bir kişinin en iyi kılavuzunun bedeni olduğunun altını çiziyor. Ersöz, bir kişinin vücudunun içinde neler olup bittiğini, sistemin genel olarak nasıl çalıştığını ve kendi özelinde nasıl farklılıklar olabileceğini bilmesinin, beslenme konusunda yapılacak her şeyi lehine çevirmesini nasıl kolaylaştıracağını gözler önüne seriyor. 

Dieta, herkesin kendine özel bir sistemi olan biricik vücudunu daha yakından tanımasını sağlarken; Metabolizma Hızı, İnsülin Direnci, Aralıklı Açlık, Glisemik İndeks gibi sürekli karşılaşılan ama aslında ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl çalıştığı bilinmeyen kavramlar hakkında da bilgi veriyor, merak edilen ve bilinmesi gereken her şeyi konuştuğumuz dilden anlatıyor…

Kilo vermek için uğraşırken işittiğiniz bütün tavsiyelere körü körüne uymak yerine, önce “Neden?” sonra “Nasıl?” diye soruyorsanız bu kitap tam size göre!

Prof. Dr. Feyzullah Ersöz’ün ses getirecek kitabı Diyet Değil Dieta, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 

Bilgi için: epsilonyayinevi.com

instagram.com/epsilonyayinevi

facebook.com/EpsilonYayinevi

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

 

PROF. DR. FEYZULLAH ERSÖZ HAKKINDA

Prof. Dr. Feyzullah Ersöz 1991’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılının sonunda “Genel Cerrahi Uzmanı” oldu. 2009-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü’nde “Endokrin ve İleri Laparoskopik Girişim Gerektiren Hastalıkların Tedavisi” konusunda çalıştı. 2012 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan Genel Cerrahi alanındaki doçentlik sınavında tüm jüri üyelerinin oybirliğiyle “Doçent” unvanı almaya hak kazandı. 2020 yılında Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda “Profesör öğretim üyesi” olarak çalışmaya başladı. Genel cerrahi hastalıkları ile birlikte obezite hastalığını hem ameliyat hem de ameliyat dışı yöntemlerle tedavi etmekte olan Prof. Dr. Feyzullah Ersöz’ün, yurtiçi ve yurtdışında yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalelerinin yanı sıra, 2018 yılında Epsilon Yayınevi’nden çıkan Ağır İnsan isimli bir romanı da mevcuttur.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın