Rubato_Diyarbakır

RUBATO’NUN “HANGİ BAĞIN BAĞBANISAN GÜLÜSEN” YORUMU DİYARBAKIRLILARDAN TAM NOT ALDI

Müzik

Türkiye‘nin önde gelen müzisyenlerinden oluşan Rubato, 4. stüdyo albümleri “Rubato 4 / Miras“ı  Bayhan Prodüksiyon yapımcılığında geçtiğimiz hafta tüm dijital mecralarda yayınladı.

Özer Arkun(çello/solo vokal), Göksun Çavdar(klarnet/bas klarnet/saksafon) ve Eralp Görgün(bas gitar) tarafından kurulan Rubato, grup kariyerlerinin 8. yılında 10 yöreden 11 türküyü kendi yorumlarıyla müzik severler ile buluşturdu .

ALBÜMÜ BASKIYA GÖNDERİP, SOLUĞU DİYARBAKIR’DA ALDILAR

Grup albümün ilk video klibi için Diyarbakır yöresinden “Hangi Bağın Bağbanısan, Gülüsen” türküsüyle Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Diyarbakır‘da kamera karşısına geçti. Şehrin sokaklarını gezen Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün, On Gözlü Köprü, Ulu Camii‘de gerçekleşen çekimlerde yer alırken, erbaneciler ile Keçi Burcu‘nda performans sergiledi. Drone görüntüleri ile de Diyarbakır‘ın büyülü havası türkü ile birleştirildi. Diyarbakır’da 5 gün kalan ekip, tüm gün şehrin farklı yerlerinde çekimler yaparken, boş zamanlarında da yeni yerler keşfetti.

RUBATO YORUMUYLA “”HANGİ BAĞIN BAĞBANISAN, GÜLÜSEN”

Rubato yorumuyla “”Hangi Bağın Bağbanısan, Gülüsen“in video klibi yayına girdikten sonra Diyarbakırlılar’dan onlarca yorum geldi.

Grubun yorumunu çok beğendiklerini ve şehirlerine gelip video klip çektikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Albümdeki tüm türküleri yörelerinde kliplendirmeyi planlayan Rubato, Nisan ayında “Rubato 4 / Miras” albümünden yeni video klipler yayınlamaya devam edecek.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın