Neslihan Demircioğlu

Neslihan Demircioğlu’nun “NUHHUN Manyetik Tufan” Guga Contemporary’de

Sergi

Neslihan Demircioğlu’nun “NUHHUN Manyetik Tufan” adlı ikinci kişisel sergisi, Balaban Sanat Galerisi’nin yeni mekanı Guga Contemporary’de açılıyor. 12 Mayıs – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergide, Demircioğlu’nun hiç görülmemiş seramik ve metal heykelleri yeniden sanatseverlerle buluşuyor.

SANATÇININ İKİNCİ KİŞİSEL SERGİSİ 

Kethüda Hamamı’ndaki, “Gökler ve Kökler, illüzyondan hakikate” isimli ilk kişisel sergisinin ardından sanatçı bu sefer de Nuh tufanına odaklanıyor. Elmadan tohuma, çekirdekten yumurtaya, yerden göğe dayanıyor Neslihan Demircioğlu’nun ikinci kişisel sergisi. Biraz mitolojik, biraz fantastik, biraz galaktik, her zaman spiritüel çizgisinden şaşmıyor heykelleri. Sonsuz fikirler dünyasında, yine, sonu sonsuza bağlayan bir sergi karşımıza çıkıyor. 

Neslihan Demircioğlu’nun “NUHHUN Manyetik Tufan” adlı sergisi 12 Mayıs – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Guga Contemporary’de görülebilir. 

NESLİHAN DEMİRCİOĞLU KİMDİR

1972 İstanbul doğumlu Neslihan Demircioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık bölümü mezunu. İstanbul, Bodrum, Ankara, İzmir olmak üzere çeşitli şehirlerde, bir çok fuar ve karma sergiye katıldı. 2021 yılında Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nin “Gelecek Zaman” adlı 13. Teras Sergisi’nde yer aldı ve “Gökler ve Kökler İlüzyondan Hakikate” isimli ilk kişisel sergisini gerçekleştirdi. 2021’den beri Balaban Sanat Galerisi tarafından temsil edilmekte ve üretimlerine İstanbul’da kendi atölyesinde devam etmektedir.

Guga Contemporary
Boğazkesen caddesi No. 21/A
Beyoğlu, İstanbul

Etiketler

Bir Yanıt Yazın