Hasan Saltık yaşamını yitirdi

Müzik Dünyasının Acı Kaybı: Hasan Saltık Yaşamını Yitirdi

Haber

Yapımcı ve Kalan Müzik’in kurucusu Hasan Saltık geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.

Müzik dünyası, acı bir kayıpla daha sarsıldı… Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Türkiye’deki müzikal zenginliği dünyaya tanıtan Kalan Müzik’in kurucusu ve müzik yapımcısı Hasan Saltık (57), dün akşam saatlerinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı.

BİNDEN FAZLA ALBÜME İMZA ATTI

Binden fazla albüme yapımcı olan müzik emekçisi Saltık’ın geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat ettiği belirtildi. Hasan Saltık, yaklaşık 30 yıldır müzik piyasasında önemli çalışmalara imza attı.

“PROJELERE HİÇ TİCARİ BAKMADIK”

Saltık, söyleşide, “Projelere hiç ticari olarak bakmadık. Yani her zaman kazandığımız paranın şirket ve kurumsal olarak bir bölümünü, ‘Şu projeye, bu projeye gitsin’ diye harcadık, bir getirisinin olduğunu düşünmeden.” ifadelerini kullanmıştı.

“VEFATINI DERİN BİR ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİK…”

Kültür ve Turizm Bakanlığı da ünlü yapımcı Hasan Saltık ile ilgili bir taziye mesajı yayınladı. Bakanlığın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Müzikal belleğimize çok değerli eserler kazandıran kıymetli yapımcı Hasan Saltık’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Kültür Sanat Tv olarak Hasan Saltık’ın ölümünden dolayı, başta ailesi olmak üzere müzik dünyasına başsağlığı diliyoruz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir