Muzaffer Secim Toklu

Muzaffer Seçim Toklu Sana Geldim İstanbul kitabını Hekimlerle Buluşturdu

Kitap

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Muzaffer Seçim Toklu, yaşam öyküsünü kaleme aldığı Sana Geldim İstanbul adlı kitabını, Antalya’da düzenlenen 29. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi’nde meslektaşlarıyla buluşturdu. Epsilon’dan çıkan kitap, Elsa firmasının da desteğiyle 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde ülkenin dört bir yanından kongreye katılan bin civarında hekime ulaştı. Sana Geldim İstanbul’un telif gelirlerini, kendisinin de mezunu olup uzmanlık eğitimini aldığı İstanbul Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışladığını hatırlatan Toklu, kongreye katılan meslektaşlarına da öğrencilik günlerini unutmamaları çağrısında bulundu. 

 

SANA GELDİM İSTANBUL, TÜRKİYE’NİN YAKIN TARİHİNİN FOTOĞRAFI

Mesleğini kendi elleriyle kurduğu bir tıp merkezinde icra etmeye devam eden bir hekimin, Dr. Muzaffer Seçim Toklu’nun kaleme aldığı Sana Geldim İstanbul, Epsilon tarafından yayımlandı. İlham veren hayat hikâyesini içten bir üslupla satırlara döken Toklu, kendi hayat hikâyesini anlatırken aynı zamanda Türkiye’nin yakın geçmişine dair sosyoekonomik ve politik bir fotoğrafını da çekiyor. Sana Geldim İstanbul, kendi emeğine inancıyla ve çalışkanlıkla ayakta durmayı öğrenen bir çocuğun “büyüme” öyküsüyle okuyucuyu bazen gülümsetiyor bazense hüzünlendiriyor. 

Sana Geldim IstanbulKÖY ENSTİTÜLÜ RUHU

Türkiye’nin güneyindeki küçük bir köyden İstanbul’a uzanan bir yaşam Köy Enstitülü olma ruhunu tüm hücrelerinde taşıyan ve çocuklarına aşılayan öğretmen babanın altı çocuğundan birinin, küçük yaşlarda başlayan hayat mücadelesi. Kendi emeğine inancıyla ve çalışkanlıkla ayakta durmayı öğrenen bir çocuğun “büyüme” öyküsü… İçinden pazarda satılan maydanozlar, el emeği göz nuru domatesler, asmalar, sokak sokak dolaştırılan mısırlar, simitler, “yağlı ördekler”, dere kenarında kurulan yaratıcı oyunlar geçen rengârenk bir çocukluk. 

ESKİ TÜRKİYE FOTOĞRAFI

Yılmaz Güney’in filmlerinin peşinde, elde eski bir valizle İstanbul’la teke tek karşılaşmayla başlayan bir gençlik. Ders aralarında İstanbul Hali’ne koşturan bir tıbbiyeli, daha öğrenciyken kendini acil koridorlarında EKG teknisyeni olarak bulan hekim adayı… 1960’ların Anamur’u, Gaziantep’i, 1970’lerin Ankara’sı, İstanbul’u, 1980’lerin Çorum’u… 1990’lardan bugüne ilmek ilmek örülen bir hekimlik kariyeri, kurtarılan hayatlar, tutkuyla sahiplenilen ömürlük bir mesai… Bu memleketin yetiştirdiği bir hekimin ilham veren deneyimleri, gülümseten, hüzünlendiren anıları…

Sana Geldim İstanbul kitabının telif geliri, Muzaffer Seçim Toklu tarafından İstanbul Tıp Fakültesi Mezun ve Mensupları Derneği aracılığıyla İstanbul Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışlanıyor.

Muzaffer Seçim Toklu’nun Sana Geldim İstanbul adlı kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 

MUZAFFER SEÇİM TOKLU KİMDİR

Muzaffer Secim Toklu

Uzm. Dr. Muzaffer Seçim Toklu 1957 yılında Anamur’da doğdu. İlköğrenimini Anamur’da, orta ve lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. Doktorluğunun ilk iki yılında zorunlu hizmet için Çorum’a bağlı Mecitözü ilçesinde bulundu, ardından vatani hizmetini İstanbul’da tamamladı. Askerlik hizmetinden sonra Bakırköy Merkez Sağlık Ocağı’nda görev yaptı. Uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda tamamladı. 10 yılı başhekim yardımcılığı olmak üzere 15 yıl İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. 2005 yılından bu yana hizmet veren Fizyorom Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi’nin kurucularından olan Toklu, 2007 yılından bu yana da aynı kurumda tam zamanlı olarak görevine devam etmektedir. Toklu, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Bilgi için: epsilonyayinevi.com

instagram.com/epsilonyayinevi

facebook.com/EpsilonYayinevi

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

Etiketler

Bir Yanıt Yazın