mustafa-bilgin-karikatur-kitabi

Mustafa Bilgin’in Karikatür Albümü Yayınlandı

Kitap

Yazısız karikatürün Türkiye’deki usta adlarından Mustafa Bilgin’in, “Hayat Sanat Durumlar Anlar” adlı karikatür albümü yayımlandı.

“BİLDİK ŞEYLER”DEN SONRA GELEN “HAYAT SANAT DURUMLAR ANLAR”

Kaynak Yayınları‘ndan çıkan albüm, 88 sayfa tamamı renkli olup, kuşe kağıda basıldı. “Bildik Şeyler”den sonra gelen “Hayat Sanat Durumlar Anlar” için heyecanlı olduğunu ifade eden Mustafa Bilgin, “Gülmeceden vazgeçmemeli. Cenneti hak edenler, bana göre dünyayı da cennete çevirmeye gayret edenlerdir” şeklinde konuştu.

Mustafa Bilgin'in Karikatür Albümü

KARİKATÜR YAZI GİBİ ESPRİSİNİ HAZIRLOP SUNMAZ

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüllere değer görülen Mustafa Bilgin, “Hayat Sanat Durumlar Anlar” başlıklı albümün ön sözünde ise şöyle diyor:
“Daha çok yarışmalarda, sergilerde karşılaştığımız yazısız karikatürün, insanın yaşadığı her coğrafyada, üzerinden on yıllar geçse de anlamını yitirmemesi gibi bir güzelliği vardır. Evrensel kimlik kazanmış bu tür karikatürleri insanın çerçeveletip duvara asası gelir. Yazılı karikatür gibi esprisini hazırlop sunmaz, okuyucusundan, izleyicisinden düşünsel katılım gereksinir, böylece ‘sanat yolculuğunu’ tamamlar.”

Hayat Sanat Durumlar Anlar’ karikatür albümü, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden edinilebilir.

Mustafa-Bilgin

MUSTAFA BİLGİN KİMDİR?

1962‘de Bingöl‘de doğdu. 1979 yılından bu yana karikatürle uğraşıyor. İlk karikatürü Çarşaf Dergisi’nin ‘Karikatür Okulu’ sayfasında yayımlandı. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde karikatürleriyle yer aldı. İki kişisel sergi açtı, ayrıca çok sayıda karma sergiye katıldı. Ulusal ve uluslararası karikatür yarışmalarında ödüller kazandı. Çizgi film ressamı ve yapımcısı olarak uğraş verdi. 10 yıl Cumhuriyet, 3 yıl Aydınlık Gazetesi olmak üzere neredeyse her gün çizdi. Karikatürcüler Derneği üyesi.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın