Mehmet-Gazioğlu

Mehmet Gazioğlu doğum gününde ‘Reminiscence’ adlı solo sergide anılacak

Sergi

Antik ve modern sanat, modern mimari, popüler kültür ve fotoğraf sanatıyla ilgilenen Mehmet Gazioğlu doğum gününde Beyoğlu Gama Galeri’de anılacak. Eserleriyle Art3F Monaco, Paris Carrousel du Louvre, Paris Unesco, SCOPE Miami Beach gibi dünyanın birçok prestijli sanat festivallerinde yer alan Mehmet Gazioğlu’nun eserleri 30 Aralık’ta bu kez gazetecilerle buluşacak.

Açılış: 30 Aralık 2021, Perşembe Saat: 11.00 – 21.00 

Adres: Gama Galeri: Turnacıbaşı Cad. 21 Beyoğlu/İstanbul

Mehmet Gazioğlu Kimdir?

1977 yılında İstanbulda doğdu. Ailesinin dört kuşaktan beri işlettiği çelik sanayi dünyasında büyüdü ve orada Baş İşletme Sorumlusu ve Yatırım Sorumlusu olarak çalıştı. Kimliğini destekleyen açık fikirli, sosyal bir ailede büyümek, ona bir ilham kaynağı sağladı. Açık bir zihinden ilham alarak, mekanik malzemeleri daha eril ve canlı popüler kültür tasarımlarını kavramsal sanat haline getirdi.  Antik ve modern sanat, görsel dil, modern mimari, popüler kültür ve fotoğraf sanatıyla ilgilendi.

Mehmet GAZİOĞLU; yaratıcılığı, tutkuyu ve vizyonu sanatının merkezine koyarak, hızla gelişen teknolojiye, kendine özgü stiliyle ayak uydurdu. Hayal gücünün kilidini, sanatsal tercihleri ve yeni renkli teknikleri birleştirerek açan Mehmet GAZİOĞLU; böylece kendi hikayesini yazmaya başladı.

O; şimdi kendi hikayesini bize bıraktığı eserleriyle anlatmaya devam ediyor…

Etiketler

Bir Yanıt Yazın