Hükümsüz-Kimlikler

İnci Yılmaz Şimşek’ten Hükümsüz Kimlikler kitabı

Kitap

Hükümsüz Kimlikler  İnci Yılmaz Şimşek’in 2021 ocak ayında çıkardığı ilk kitabı. Kapak fotoğraf ve grafik sanatçısı Gönül Yılmaz’a, editasyon ve mizanpajı 2kare Ajans’a ait olan kitap, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık’tan  çıktı. 

Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek Hükümsüz Kimlikler kitabı için; “Her gün yanından geçip gittiğimiz, öldüğünde sadece istatistiki rakamlar olarak görülen, hayatın içinde var olan fakat kimsenin görmediği, fark etmediği insanların hikayesi… Bizim belki de beddua ettiğimiz hayatlarımıza sahip olmak için dua eden insanların hikayesi. Hükümsüz Kimlikler küçük harfle yazılan sıradan isimlerin hikayesi. İnşaat işçisi Ahmet, gündelik ev temizlik işçisi Piraye, atama bekleyen öğretmen Yılmaz, ev hanımı Zeynep, ayakkabı boyacısı Boran ve atık kağıt toplama işçisi Önder’in hikayesi sizleri bekliyor, Hükümsüz Kimlikler adlı kitapta sizleri bekliyor. Hükümsüz Kimlikler’i okuduğunuzda karakterlerle birlikte iş arayacak, umutlanacak, iş bulacak ve ilk paranızı kazanmanın hazzını, eve ekmek götürebilmenin değerini sizler de  yaşayacaksınız” şeklinde konuştu.

 Hükümsüz Kimlikler arka kapak tanıtım yazısında “Zülzine” ve “Bu Aşk Burada Bitmez” kitaplarının yazarı Eğitimci-yazar Nefise Serra, “Muhteşem bir duygu aktarımı, harika bir kalem. Kenarından geçip gittiğimiz dünyaları fark etmek için mutlaka okumalısınız.” şeklinde not düştü.

Hükümsüz Kimlikler öykü kitabından en çok beğeni alan, en çok paylaşılan bir kaç alıntı: 

“Bir güne sığdırmışlardı bir ömürlük hayalleri.” – sayfa 33

“Kaç yıl geçmişti yaşanmamış, yaşantıdan sayılmamış, hesaba katılmamış? Hatırlamıyordu, bırakmıştı saymayı günleri, ayları….” – sayfa 73

“Zaman akıp giderken ellerimizin arasından, parmaklarımızdan aslında tüm bedenimizden bir şeyler alıp götürüyor.” – sayfa 93

“Ahh.. Martılar.. Şimdi hangi şarkıyı süslüyordur gülüşleri…” –  sayfa 102 

“Annesiz her çocuk biraz eksiktir ve erken büyümüştür.” – sayfa 197

İnci Yılmaz Şimşek 

Eğitimci Yazar 

Ölümüne Aşk, Hükümsüz Kimlikler, Şen Yuva ve Kayıtsız Kimlikler kitaplarının yazarı.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın