Maria Krushevskaya

İDSO DenizBank Konserleri’nde Nisan Ayının Son Konseri: Maria Krushevskaya

Dinleti

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Denizbank Konserleri’nde bu hafta; Rus arp sanatçısı Maria Krushevskaya sahne alacak.

29 Nisan 2022 Cuma akşamı saat 20.30’da İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserleri’nde bu hafta; günümüzün önde gelen genç ve yetenekli arpçılarından biri olarak kabul edilen, Bolşoy Tiyatro Orkestrası‘nın baş arpçısı Rus asıllı Maria Krushevskaya dinleyicilerle buluşacak.

 BOİELDİEU VE BİZET BESTELERİ İSTANBUL AKM’DE

 İtalyan şef Carlo Rizzari’nin yönetimindeki müzik dinletisinde; Fransa’da opera besteciliğini adeta bir bayrak yarışı gibi sürdürmüş ve bir yüzyılı değerli yapıtlarla süslemiş iki besteci François-Adrien Boieldieu ve Georges Bizet’in eserlerinden oluşan bir seçki yer alıyor.

 Erken Romantik dönemin en etkili isimlerinden besteci ve müzik öğretmeni François-Adrien Boieldieu’nun arp için bestelediği eserlerden biri olan Arp Konçertosu Do Majör ve lirik drama hayatını adayan ve Carmen” adlı operası ile dünya çapında tanınan Romantik dönem Fransız besteci Georges Bizet’in, 17 yaşında bestelediği ilk senfonisi olan Senfoni No:1 Do Majör bu haftaki konser repertuarında seslendirilecek.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın