Mançalı Adam-Suat Arıkan

İDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan “Mançalı Adam” Müzikali ile Veda Etti

Haber

İstanbul Devlet Opera ve Balesi,  bu sezonun son “Mançalı Adam” Müzikali  ile  sanatseverler ile buluştu. Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmeni Murat Göksu. Eserde orkestrayı  Hüseyin Kaya yönetirken , dekor tasarımı Ferhat Karakaya’ya, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, Işık tasarımı ise Taner Aydın’ ait.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan’ın, bu görev ile sahne çıktığı son temsil olma özelliğini de taşıyan “Mançalı Adam” Müzikali, Kadıköy Süreyya Operası’ndaydı. Arıkan, 1981 yılında girdiği İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde 41 yıllık sanatçılık geçmişinin yanında , 20 yıl  Müdür ve Sanat Yönetmeni görevinde bulundu. 

Gecenin sonunda; Atatürk Kültür Merkezi Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı ve İDOB Bale Başkoreografı Ayşem Sunal Savaşkurt ; Arıkan ile ilgili duygularını dile getirirken, Suat Arıkan da duygusal bir konuşma yaptı.

      Mançalı Adam’ın son temsilindeDon Kişot rolünde  Suat Arıkan; Sancho rolünde Yücel Özeke ; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı ; Hancı rolünde Barbaros Taştan; Rahip rolünde Ufuk Toker; Dr. Carrasco rolünde  Can Reha Gün ; Antonia rolünde Begüm Karacasu Lazarov rol aldı.

Mançalı Adam-Suat Arıkan02

 

Mançalı Adam-Suat Arıkan03

Etiketler

Bir Yanıt Yazın