Eskişehir Şehir Tiyatroları 20 yılda 1 milyon 500 bin izleyiciye ulaştı

ESKİŞEHİR ŞEHİR TİYATROLARI 20 YILDA 1 MİLYON 500 BİN İZLEYİCİYE ULAŞTI

Tiyatro

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 20 yılda 150’den fazla farklı oyun, 5 binden fazla temsil ile 1 milyon 500 binden fazla izleyiciye ulaştığı bildirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı 4 bölümden oluşan “Bitmez Bu Oyunlar” belgeselinin Youtube’da paylaşıldığı belirtildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 20 yıllık tarihinde 150’den fazla farklı oyun, 5 binden fazla temsil ile 1 milyon 500 bini aşkın izleyiciye ulaştığı ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

Şehir Tiyatroları, 20 yıllık süreci belgesel haline getirdi. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Büyükşehir Belediyesinin ve Şehir Tiyatrolarının Youtube hesaplarında yayınlanan belgesel, sanatseverlerden de büyük ilgi gördü. Eskişehir’de tiyatronun dününü ve bugününü sanatçıların ağzından sanatseverlere aktaran belgeselde Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de yer alıyor.”

Açıklamada, değerlendirmesine yer verilen Büyükerşen, insanların birlikte güldüğü, birlikte ağladığı ve birlikte düşündüğü tiyatro salonlarının Türkiye’de dolup taşması, tiyatro sanatının ve sanatçılarının hak ettiği değeri görmesini umut ettiğini bildirdi.

Yılmaz Büyükerşen, 20 yıldır Eskişehir’deki vatandaşlara tiyatro sanatını sevdiren, birbirinden güzel ve düşündürücü oyunlarıyla her yıl 10 binlerce seyirciye karşı sahne alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibine teşekkür etti.​​​​​​​

Etiketler

Bir Yanıt Yazın