Epsilon-kitap

Epsilon’un Mart Kitapları

Kitap

Uçan Fil, mart ayında eğlenceli Kötü Kedi Şeker Sevmiyor ve Kötü Kedi Video Oyunlarını Sevmiyor kitaplarını ve yalnızca kendi için çiçeklenmeyi öğrenen bir Camgüzeli’nin öyküsünü anlatan Orman Olmak’ı çocuklarla buluşturdu. Epsilon Yayınevi’nin çocuk kitapları markası Uçan Fil’in tüm kitapları, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Kotu Kedi Seker Sevmiyor

Kötü Kedi Şeker Sevmiyor

Nick Bruel

 

Pisicik, kavanozdaki o renkli şekerlere bir ulaşabilse, hepsini oracıkta mideye indirecekti. Ama ne var ki sahibi sürekli aynı şeyi tekrarlıyordu. “Şeker kediler için iyi bir şey değildir!”

 

Bir kere yese ne olurdu sanki!

 

Bakalım şekerler gerçekten göründükleri kadar lezzetli ve tatlı mıydı?

Kotu Kedi Video Oyunlarını Sevmiyor

Kötü Kedi Video Oyunlarını Sevmiyor

Nick Bruel

 

Pisicik, bütün gün video oyunlarını oynamak istiyordu. Ancak bunu yapabilmesi için önce başka etkinlikler de yapması gerekiyordu. Aksi taktirde sahibi bir daha tabletini vermeyebilirdi. 

 

Bakalım Pisicik bu durumdan kurtulmak için neler yapacak?

Orman Olmak

 

Orman Olmak

Yazar: Bengisu Gençay – Resimleyen: Gizem Gözde Uçar

 

Orman Olmak, yalnızca kendi için çiçeklenmeyi öğrenen bir Camgüzeli’nin öyküsünü; şiirsel, derin ve mizahi bir dille anlatıyor. Sahibi Serra Hanım’ın kendisine gösterdiği ilgiyle büyüyüp çoğalan çiçeğin hayatı, bir “ding-dong!” sesiyle aniden değişiyor.

 

Her gün kapıdan içeri giren yeni bitkilerle hem evini hem de sahibinin ilgisini paylaşmak zorunda kalan Camgüzeli, kıskançlık ve yetersizlik duygularıyla baş etmeye çalışıyor. Acaba yalnızca başkaları bizi görüp, beğendiğinde mi değerliyiz? Günün birinde pencereye konan görkemli Arı Şahini, kahramanımıza daha önce hiç fark etmediği kadim bir gerçeği işaret ediyor. 

 

Bir orman olmaya giden yolun kendi biricikliğimizi kucaklamaktan geçtiğini anlatan yaşsız bir hikâye bu!

 

Bilgi için: epsilonyayinevi.com

instagram.com/ucanfilkitap

facebook.com/UcanFilKitap

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

Etiketler

Bir Yanıt Yazın