Emre Erkmen

Emre Erkmen ve Ayşenur Şentürk’ün sergileri Mixer’de

Sergi

Mixer, Emre Erkmen’in 10 Haziran – 30 Temmuz tarihleri arasında ana galeri mekanında gerçekleşecek ‘’A Secret About a Secret’’ başlıklı solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın dört bir yanında çalışırken ve gezerken çekilen, sinema sahnesindeki gibi yatay olarak kullanılan fotoğraf imgeleri dünyamızın hem ilginçliğini hem de kendi içindeki çelişkilerini gösteriyor. Emre Erkmen’in belgesel duyarlılığındaki fotoğrafları hem dramatik sahneleri hem de gariplikleri ortaya koymakta. Kimi zaman şiddet dolu kimi zaman ise sakin ve ironik bir göz ile gösterilen yerleşimler Güney Amerika’dan Kuzey Amerika’ya, Asya’dan Avrupa’ya ve de elbette Türkiye’ye ait fotoğraflardan oluşmakta ve Emre Erkmen’in seyyarlığında gerçekleşmektedir.

Ayşenur Şentür

Mixer’in bir diğer sergisi ise  Ayşenur Şentürk’ün Arayış başlıklı kişisel sergisi.

Sonsuzluğun içinde neredeyse sonsuzluğun kendisi kadar çok metaforla var olan su, deniz, dalgalar ve buralara ait olan canlılar bu sergide tek katmanlı anlamlar ve işaretler vermek yerine kompleks bir şekilde uçlarda yer alan kutuplaştırılmış duygu durumları, hisleri, belirteçleri ve anları bir arada sunuyor. Genç sanatçının özgün tekniği, başka dünyalara taşıyan paleti ve imgeleriyle seyircisini ardından sürükleyeceği bir dünyanın derinliklerine çekiyor.

 

Mixer

Mumhane Cad. No:50, Kat ‐1, Karaköy, İstanbul

www.mixerarts.com

Etiketler

Bir Yanıt Yazın