Ekrem-Kadak

EKREM KADAK’IN “SÜPÜR II” ADLI RESIM SERGISI GALERI SELVIN NIŞANTAŞI’NDA

Sergi

Ekrem Kadak’ın “Süpür II” adlı Resim Sergisi 23 Mart – 17 Nisan 2021 tarihleri arasında Galeri Selvin Nişantaşı’nda sanatseverlerin karşına çıkıyor.

 EKREM KADAK KİMDİR…

1957 Tokat doğumlu olan sanatçı, 1979 Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. Anadolu Üniversitesi’nde lisansını tamamladı.

1985’ te başlayan Anadolu Sergileri, 1990 yılından itibaren büyük kentlerde devam etmiştir. Üçü yurt dışında olmak üzere, 25 kişisel sergi yaptı ve 50’ye yakın karma ve grup sergilerine katıldı.

KAPADOKYA ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT BULUŞMASI’NIN MIMARI

Bu dönem resimleri yaşadığı coğrafyanın ten,an,ve boşluk temalarının öne çıktığı işlerdir. Yaşamı boyunca Kapadokya’ya olan ilgisi vardı ve Karlık Evi Otelin sahibi Abdullah Şen’le tanıştı. “Kapadokya Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması‘nı birlikte organize ettiler. Günümüze kadar dünyadan ve ülkemizden 300’e yakın sanatçıyı buluşturdular.

Kapadokya, Ekrem Kadak için resmine eklentiler oluşturma sürecinin önünü açan deneysel bir sürecin başlangıcıdır diyebiliriz. Cam paletin diğer yüzünün büyüsü onu dünyada cam altı resmi konusunda neler yapıldığını araştırmaya yönlendirdi. 20.yy da büyük sanatçıların ilgisiyle zanaattan sanata evrilen bu duruma çağdaş göndermeler oluşturarak çalışmalarına devam etmektedir.

İKI ARKADAŞ BIR HAYALIMIZ VAR

İki arkadaş bir hayalimiz var…dan yola çıkarak sanatçının cam altına çağdaş göndermelerden oluşan işlerinden Kapadokya Uçhisar‘da Ekrem Kadak Cam Müze Evi’nin oluşumunu  gerçekleştirerek kurumsal hale getirmişlerdir.

2018 AANKSRS Sanat kurumu yılın sanatçısı ödülüne layık görülen Ekrem Kadak‘ın Galeri Selvin Nişantaşı’ndaki sergisi 23 Mart – 17 Nisan tarihlerinde izleyicilerle buluşacaktır.

Çalışmalarını Ankara ve Kapadokya’da sürdüren Ekrem Kadak, bu dönemde güncel temalı sergilerle izleyicisi ile buluşmayı yeğleyen bir tavır içindedir.

 

Galeri Selvin

Abdi İpekçi Caddesi No:38 D:3

Nişantaşı İstanbul

Etiketler

Bir Yanıt Yazın