İnanç

Ego yüksekliği ve bilgi bolluğu

Hüseyin Ergül

Ego yüksekliği ve Bilgi bolluğu. Birbirlerinden farklı söylemlerdir. Ayırt edilmelidir. Benzerlikleri ve farklılıklarıyla. 

Ego, denilen bencillik kavramı içinde bencillik vardır. İnatçılık vardır. Taklitçilik vardır. Kendi yerine başkalarına inanmak vardır. Daha da sayılabilinir. İsterseniz sayınız. 

Bilgi bolluğu kavramının içindeki bilgiler bilimsel bilgilerdir. Bilimsel bilgiler, bunları bilmeyenleri şaşırtır. Bencillik içermezler. İnatçılık içermezler. Körü körüne inanç barındırmazlar. 

İnançları, insanların ortak akıllarının ürünü olan, disiplinli bilgiler içindir. 

İnanç yumakları bunlarla doludur ve bunlarla beslenmişlerdir, inanç sahipleri. Yepyeni buluşun örneklemesi verilir şimdi. Düzgün olan ve düzgün olmayan cisimlerin hacimleri ölçülür. 

Ölçüm güvenilir olur. Güvenilir olmasının nedeni, gerçeğine uygun olmasıdır. 

Her zaman her yerde, yani tüm coğrafi bölgelerde ayı sonucu verir. Enlem ve Boylamlara göre değişmez. Böyle bir gerçekliğe giden yol ve sonuçları, Sekuraltı Felsefe’nin alt bilimi olan İmsülatif Sayı ve Şekilbilim ürünüdür. (İMS), Bilinen bilimsel bilgileri kullanarak yeni disiplinler bulur. Ego içermez, bilgi bolluğu içindedir. Akıl ve düşünce için, kurulan engellerin her iki yanında da gerçek yaşamlar vardır.

Dünya Zamanı

Hüseyin Ergül

Etiketler

Bir Yanıt Yazın