Donme Dolap

“Dönme Dolap” Oyunu Duru Tiyatro’da

Tiyatro

Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in birlikte rol aldığı yeni Duru Tiyatro prodüksiyonu “Dönme Dolap”ta komedi, gizem ve drama iç içe geçiyor. Yönetmenliğini Emre Kınay’ın üstlendiği sürprizi bol, temposu yüksek “Dönme Dolap” oyunu, 25 Mart Cuma ve 26 Mart Cumartesi akşamları Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde Black Box sahnesinde! 

Fransız yapımcı, yönetmen, senarist ve oyun yazarı Eric Assous’un kaleme aldığı, dilimize Gencay Gürün tarafından çevrilen “Dönme Dolap”ta; Pierre 50’li yaşlarında evli ve bir çocuklu, evine sadık bir adamdır. Barda bir içki içip evine dönecekken 28 yaşında, genç ve hoş bir kadınla tanışır: Juliette… Pierre, Juliette’in sıcak ve çekici tavırlarına hayır diyemez, onu evine davet eder. Ancak evde sohbet giderek tuhaf bir hale gelir. Bu kadın kimdir ve neyin peşindedir? Gerçekten bir fahişe mi? Yoksa gazeteci mi? Yoksa bambaşka bir şey mi? Pierre’in karısının arkadaşı mı? Ya da…? Kadının her anlattığı hikâyeye inanan Pierre’i aslında, inanamayacağı bir başka sürpriz bekliyordur…

Yönetmen yardımcılığını ve ışık tasarımını Erkan Kalkan’ın, afiş tasarımını Ahmet Erdoğan’ın yaptığı oyunun dekoru ise Hakan Bilgin imzasını taşıyor. “Dönme Dolap” oyununun dekor sponsorluğunu ise, tasarım değeri olan mobilya ve aksesuarlarıyla dikkat çeken Gaen Studio markası üstleniyor. 

25 Mart 2022 Cuma ve 26 Mart 2022 Cumartesi akşamları saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde Black Box Sahne’de seyirciyle buluşacak “Dönme Dolap” oyununun biletleri gişeden, biletix.com, biletinial.com ve passo.com.tr adreslerinden temin edilebilir.

Adres: Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi

Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No. 10 A -1 Ataşehir/İstanbul

Tel: 0216 338 56 86 – 0549 553 19 79

 

Bilgi için: durutiyatro.com

instagram.com/durutiyatro

Etiketler

Bir Yanıt Yazın