contemporary-istanbul (1)

Contemporary İstanbul, 1-6 Haziran’da sanatseverlerle buluşacak

Haber

Contemporary İstanbul, 1-6 Haziran tarihleri  arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Rumeli Salonları‘nda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, 15. kez kapılarını açacak olan festivalde bu yıl Türkiye‘den galeriler, enstitüler ve kurumlarla birlikte düzenlenen fuarla ilgili görüşlerini ve fuara gelecek olan sanatseverleri nelerin beklediğini anlattı.

Bu yıl yönetim olarak bir karar aldıklarını ifade eden Göreli, “Bu sene Haziran ayında 15. fuarımızı yapacağız ama eylül ayında da 16. Contemporary İstanbul’u normal zamanında gerçekleştireceğiz. 15. fuarımızı daha çok Türkiye’deki çağdaş sanat ortamının adeta bir açılımı bir baharı olarak konumlandırabiliriz” dedi. Güreli, Art Basel Hong Kong, New York Frieze fuarında da görüldüğü gibi sanata olan ilginin her koşulda devam ettiğine değinerek, şunları kaydetti:

Sanat pazarı, sanatçıların üretimleri de dahil bugünün koşulları ile birlikte toplumun içinde bulunduğu ruh hali, duyguları, heyecanları ile de son derece bağlantılıdır. Yaşadığımız bu süreçte Contemporary İstanbul ekibi ve ana sponsorumuz Akbank ile sanatın iyileştirici gücüne inanarak bu fuarı büyük bir özveri ile gerçekleştireceğiz. Bizim görevimizin nitelikli bir çağdaş sanat fuarı yapmak olduğu kadar sanatseverlerin, koleksiyonerlerin, galerilerimizin sanata daha fazla ilgi duymasını sağlama, sanatın içinde olma heyecanını tırmandırarak canlı tutma olduğunun bilincindeyiz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir