Çankaya Belediyesi Fikret Otyam Sanat Merkezi’ni açtı

Çankaya Belediyesi Fikret Otyam Sanat Merkezi’ni açtı

Haber

Çankaya Belediyesi Ankara’nın Çayyolu semtinde Fikret Otyam Sanat Merkezi’ni açtı. Gazeteci, yazar, ressam Fikret Otyam için açılan sanat merkezi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı bir törenle açıldı.

Törene Fikret Otyam’ın eşi Filiz Otyam da katıldı. Açılış sonrası Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’le birlikte Fikret Otyam Sanat Merkezi’ni gezen Filiz Otyam Taşdelen’e teşekkür etti. Fikret Otyam’ın adının bir sanat merkezinde yaşatılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Filiz Otyam, sanatçının eserleri ve kişisel eşyalarından oluşan bir köşe hazırlamaktan sevinç duyacağını ifade etti. Taşdelen’e Fikret Otyam’ın eserlerinden oluşan bir katalog armağan etti. Otyam’a Çankaya Belediyesi tarafından bastırılan Ankara tarihi ile ilgili albümleri takdim eden Taşdelen, Fikret Otyam’ın Anadolu yaşamını sanatla harmanlayıp dünyayla buluşturan ender isimlerden biri olduğunu ve adına layık bir merkezde Çankaya’da yaşamasının kendilerini de mutlu ettiğini belirtti.

Filiz Otyam daha sonra yaptığı açıklamada, “Fikret’in çok sevdiği başkentimiz Ankara’da yıllar sonra onun adına sanat merkezi açılması çok gurur verici” dedi.

Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 391 Çankaya-Ankara (Eskişehir Yolu 15. Kilometre Başkent Üniversitesi Kavşağı ) adresinde yer alan Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde 11 Haziran’dan başlayarak halka açılacak “Fezeyan” adlı sergi yaz sezonunda da açık kalacak ve 31 Ekim’e kadar farklı etkinliklerle sanatseverlerle buluşacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir