abdullah_aydin_bir_sira_neferi

Bir Sıra Neferi Abdullah Aydın NotaBene Yayınlarından çıktı

Kitap

Nuri Günay‘ın, Abdullah Aydın‘ın anlatımıyla hazırladığı Bir Sıra Neferi Abdullah Aydın kitabı raflardaki yerini aldı. NotaBene Yayınları‘ndan çıkan kitapta, Abdullah Aydın‘ın hayatı üzerinden toplumsal tarihin de izi sürülüyor.

 Nuri Günay‘ın kaleme aldığı Bir Sıra Neferi Abdullah Aydın, Abdullah Aydın‘ın 1944 yılında Artvin‘in Yukarımaden köyünde başlayan yaşam öyküsünün yanı sıra Artvin‘in 1945 sonrasına dair pek çok konuya ışık tutuyor. Demokrat Parti‘nin yarattığı iklimin ve 27 Mart Devrimi‘nin toplumsal hayattaki etkileri, bu kitapta bir de Abdullah Aydın‘ın anlatımlarıyla okurlarla buluşuyor. Aydın, 1960’ların Ankara‘sına, gençlik hareketinin mayalandığı yıllara, 68 devrimci hareketine, o yılların kültür-sanat, edebiyat dünyasına, 12 Mart ve sonrasına, yükselen devrimci harekete ve 12 Eylül yıllarına ilişkin pek çok şey anlatıyor. TÖS, TÖB-DER, Eğit-Sen ve Eğitim Sen‘le süren eğitim emekçilerinin mücadelesine dair de birinci derece kaynak niteliğinde anlatımlar kitapta yer alıyor. Halkevlerinin 1980 öncesine ve 1980 sonrasındaki yeniden kuruluş sürecine dair bilgiler, 90’lı yılların mücadeleleri, 2000’li yıllar ve günümüz de ele alınıyor.

NotaBene Yayınları tarafından basılan 304 sayfalık “Bir Sıra Neferi Abdullah Aydın” kitabı 30 TL fiyat etiketiyle kitabevlerinde ve online kitap mağazalarında okuyucularını bekliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir