Enstrüman-Kütüphanesi

Beyoğlu Belediyesi Enstrüman Kütüphanesi kurdu

Haber

Beyoğlu Belediyesi, hayalindeki enstrümana kavuşmak ve yeteneklerini keşfetmek isteyen gençler için Akademi Beyoğlu‘nda Enstrüman Kütüphanesi oluşturdu. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçede yaşayan 15 ile 25 yaş arası gençlere hizmet veren Enstrüman Kütüphanesi’nde 26 çeşitte toplam 231 enstrüman bulunuyor.

ENSTRÜMANI ÖDÜNÇ ALINABİLİYOR

Kütüphaneye gelen gençler istedikleri enstrümanı ödünç alabiliyor. Enstrüman Kütüphanesi’nden yararlanmak isteyen gençler, Akademi Beyoğlu‘nun web sayfasından veya Beyoğlu‘nun dijital platformu olan Smart Beyoğlu uygulaması üzerinden online kayıt yaptırarak başvuruda bulunabiliyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Enstrüman Kütüphanesi ile gençlerin bir hayalini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

GENÇLER YARININ GÜVENCESİ

Gençlerin yarınların teminatı olduğun vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

Bizler gençlerimize bu bilinçle yaklaşıyoruz, onlarla sık sık bir araya gelerek gelişmelerine katkı sunacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bu talepler doğrultusunda gençlerimize doğrudan dokunan projeleri hayata geçiriyoruz. Enstrüman Kütüphanesi de bu projelerden bir tanesi. Gençlerimiz bu proje sayesinde hayalindeki enstrümana kolayca kavuşabiliyor. Müziklerini icra edebiliyor. Beyoğlu bir kültür sanat şehri. Hem bu şehrin ruhuna uygun bir çalışmayı hayata geçirmekten hem de gençlerimize evrensel bir dil olan müziğe açılan kapı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir