Ersin Kurt

Benim Deli… Ersin Kurt yazdı

Ersin Kurt

isimlik-Ersin Kurt

 

Yanılmıyorsam ilkokul üç veya dördüncü sınıfa gittiğim yıllardı. Okul evimize çok uzak sayılabilecek bir mesafede olmasa da annemin işi olduğu zamanlarda okula yalnız gitmekten korkardım. Korkum okuldan yahut okula gitmekten yana değildi. Korkum, mahallenin delisinden kaynaklıydı. Mutlaka bir ismi olmalıydı ama üzerinden çok zaman geçtiği için hatırlamıyor olmam normal olsa gerek. Zaten ”mahallenin delisi” gibi ağır bir ismin altında inim inim inlediğinden gerçek isminin yükünü de omuzlarına yükleyip daha da acımasız olmamak lazım diye düşünüyorum. Şimdi delilik konulu yazıya inat aklıselim düşününce mahallenin delisinin bize hiç zararı olmadığını da gayet iyi anlıyorum. Sadece ”Deli” diye hitap ettiğimizde, ”Sensin Deli!” deyip kovalaması dışında… Onun haricinde ne bir küfür, ne bir şiddet ya da ne bir zarar ziyan…

Ne bileyim, herkese göre normal olan şeylerin onun için anormal olması yahut herkese anormal gelen şeylerin ona normal gelmesi bir insanı ”deli” diye yaftalamak için yeterli bir sebep mi acaba? Belki de normal olanı eline bir değnek alıp gezmek, kimseye tecavüz etmemek, hak yememek ya da en kötü ihtimalle trafik ışığı yayaya kırmızı yandığı hâlde karşıdan karşıya geçmektir. Hem, ben güya kendime göre akıllıyım da ne oluyor? Ev kiram, doğalgaz, elektrik, telefon faturalarım, dağ gibi büyüyen kredi kartı borcum… Bir de tüm bunlar yetmezmiş gibi gecenin bir yarısı bilgisayarımın başında çok az kişi tarafından okunacağını adım gibi bildiğim şiir, hikâye, roman yazma çabalarım… Bana yıllar önce ”Sensin Deli!” demekle sonuna kadar haklıymışsınız Bay Deli. Evet, gerçekten benim deli!

Ersin Kurt kimdir?

Ersin Kurt

26 Ağustos 1983’te Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo – Tv Tekniği Bölümü’nü ikinci sınıfta terk etti ve akabinde askerlik hizmetini tamamladı. Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 2011 yılında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde sivil statüde çalışmaya başladı ve halen de çalışmaktadır. Birisi öykü beşi şiir olmak üzere yayımlanan altı kitabı mevcuttur. Ayrıca günümüz yerli filmleri üzerine araştırma, inceleme ve eleştiri yazıları kaleme almaktadır. Şiirleri ve öyküleri; başta, Sadece Şiir, Caz Kedisi, Eliz Edebiyat ve Münşeat dergisi olmak üzere birçok dergide yayımlanmıştır.2019 yılında düzenlenen 9. Uluslararası Eskişehir Şiir Festivali’ne katılımcı şair olarak katılmıştır.

 

Yayımlanan Kitapları:

  1. Gelişigüzel (2014)
  2. Farzımuhal (2016)
  3. turnuSOL (2017)
  4. Darbımesel (2018)
  5. Kül (2018)
  6. Begonvil (2019)
Etiketler

1 thought on “Benim Deli… Ersin Kurt yazdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir