Bakırköy Underground

Bakırköy Underground Müze Gazhane’de gösterimde

Etkinlik

İlk gösterimini 15. Documentarist İstanbul Belgesel Günleri‘nde gerçekleştiren Bakırköy Underground 28 Temmuz Perşembe saat 21.00’da Müze Gazhane’de “Müzik Belgeselleri 2” seçkisi kapsamında yeniden izleyicisiyle buluşuyor.

Yönetmen/akademisyen Berkay Şatır’ın 2008’de henüz 14 yaşındayken çektiği görüntülerle, 2010‘ların sonlarından güncel çekimleri ve 1990’lardan arşiv görüntüleri harmanladığı Bakırköy Underground, Bakırköy’deki müzikal altkültürün on yıllar arası karşılaştırmalı bir incelemesini ortaya koyuyor.

Farklı dönemlerden görüntüleri yüksek tempolu bir kurguyla ve Bakırköy’den birçok grubun gürültülü müzikleriyle işleyen belgesel, kentin kaybolan mekanlarına ve altkültürlerine çok katmanlı ve kişisel bir bakış sunuyor.

Ele aldığı müzikal altkültürün “kendin-yap” anlayışına uygun bir şekilde tamamen bütçesiz bir şekilde yapımı gerçekleştiren Bakırköy Underground, kalıplaşmış pratiklerin dışında film üretiminin ihtimallerini sorguluyor.

Bakırköy Underground’ın Müze Gazhane’nin “Müzik Belgeselleri 2” seçkisi kapsamında 28 Temmuz Perşembe saat 21.00’de gerçekleştirilecek gösteriminde sizleri de aramızdan görmekten mutluluk duyarız.

Belgesellin tanıtım görsellerine, afişine, künyesine ve sinopsisine buradan ulaşabilirsiniz. 

Bakırköy Underground belgeseli hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için soru ve taleplerinizi bize bu mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Bakırköy Underground, 2022, 30 Dakika, Türkçe (İngilizce altyazıyla)

Yönetmen: Berkay Şatır, Ortak Yapımcılar: Berfin Altınışık, Çağla Aslan

Etiketler

Bir Yanıt Yazın