Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü

ATTİLÂ İLHAN EDEBİYAT ÖDÜLLERİ’NE BAŞVURULAR BAŞLADI

Edebiyat

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’ni kazanan şair ve roman yazarına ayrı ayrı 7.500’er lira, ilk kitabını yayınlayan şair ve roman yazarlarından birer kişiye ise 2.500’er liralık vakıf özel özendirme ödülü sunulacak. Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’nde  son başvuru tarihi 19 Haziran 2021 Cumartesi olarak saptandı

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin bu yıl altıncısı düzenleniyor. Yarışma kapsamında 2020 yılında yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü verilecek. Ayrıca, 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara da ilk roman ve ilk şiir kitabı için Vakıf Özel Teşvik Ödülü verilecek.

2020 YILINDA YAYIMLANMIŞ ESERLER İLE BAŞVURU YAPILACAK

2020 yılı içerisinde yayımlanmış eserler ile başvurulabilecek yarışmaya katılacak şair–yazar ya da yayınevlerinin, hangi kategoriden aday olunduğunu belirten (Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü ya da Vakıf Özel Teşvik Ödülü) imzalı bir yazı ve kısa özgeçmiş ile 10 nüsha kitaplarını 19 Haziran 2021 Cumartesi günü akşamına kadar ”Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı-Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak, No.26, K.2 Taksim-Beyoğlu-34433 İstanbul” adresine teslim etmeleri gerekiyor.

Ödül kazanan eserler ise 2021 Kasım ayı içinde açıklanacak.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın