Ruya_Gibi_Gecti_Kitabi_Arka_Kapak

Aşk ve Sevgi üzerine bir kitap

Kitap

Sevgililer Günü yaklaşırken sevdiğini mutlu etmek isteyenlerin hediye arayışı da başladı. Sevdiklerinin duygularına hitap etmek isteyenlerin birinci önceliğini ise aşk hikâyeleri ve romanları oluşturuyor.
Hülya Evirgen Akçal‘ın, 50’li yıllarda başlayan ve altmış iki yıl sürerek günümüze uzanan birlikteliklerinde mutluluğun sırrına ermiş bir çiftin, kendi anne babasının aşk ve sevgiye dair umut ve ilham veren gerçek yaşam hikâyesini anlattığı kitabı Rüya Gibi Geçti / Bahar Bizim İçimizdeydi, bu özel gün için hediye seçenekleri arasında.

Anı/Yaşantı türündeki bu kitabın kadın kahramanının 62 yıllık yol arkadaşını kaybettikten sonraki ruh hâlini tasvirle başlayan hikâyenin konusu, uzun yıllar birlikte yaşam yolculuğunu sürdürmüş bir çiftin ülkenin farklı bölgelerinden gelen aile bireylerinin geçmişlerinin, kendi yetişme dönemlerinin, yarım asırdan fazla korumayı başardıkları heyecan ve duygularla sürdürdükleri evliliklerinin,  kadın kahramanın nostalji içeren anıları eşliğinde anlatımını içeriyor.

Altmış küsur yıl boyunca âdeta bir hazine değerinde saklanan ve kitapta paylaşılmak üzere ortaya çıkarılan, kitabın en büyük zenginliğini oluşturan sevdaya dair mektupların yanı sıra geçmişten günümüze uzanan bir fotoğraf albümü ile de desteklenen hikâye, aşkın yalnızca genç ve heyecanlı yüreklerin kıpırtısı olmakla sınırlandırılamayacağının ve değerini bilen yüreklere ömürlük de yerleşebileceğinin güzel bir örneği.

Hülya Evirgen Akçal, kitabı yazmasındaki amacı şu sözlerle anlatıyor: Bu hikâyeyi, aşk ve sevginin ‘zamansız’ olduğunu vurgulamak ve evliliğin aşkı, sevgiyi öldürdüğünü düşünenlere, bu güzel duygulardan ümidini kesmiş olanlara, bu duygulara özlem duyanlara veya sürekliliğini sorgulayanlara umut veren bir mesajı olabileceğini düşünerek yazdım.”

Luna Yayınları’ndan çıkan 192 sayfalık Rüya Gibi Geçti: Bahar Bizim İçimizdeydi yayınevinin kendi satış linki kitapperonu.com başta olmak üzere kitabevlerinde ve diğer online platformlarda yer alıyor.

Hülya Evirgen Akçal kimdir
İstanbul doğumlu yazar, TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi mezunudur. (E) Büyükelçi eşiyle birlikte yaşadığı farklı ülkelerdeki izlenim ve gözlemlerini paylaştığı Göçmen Kuşlar Gibi/Üç Kıta, Beş Ülke adlı bir anı kitabı vardır.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın