Türler Arası Karakterler

Arter’den 7 Temmuz’da Türler Arası Karakterler’e Odaklanan Yetişkin Atölyesi

Etkinlik

Arter’in yetişkin katılımcılara yönelik düzenlediği Perşembe Atölyeleri, güncel sergilerden seçilen farklı yapıtlar aracılığıyla çağdaş sanatta yorumlama ve üretim süreçlerinin keşfedilmesini amaçlıyor. 7 Temmuz Perşembe günü saat 14:00’te sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde “Türler Arası Karakterler” başlığıyla gerçekleşecek atölyede katılımcılar, Locus Solus başlıklı grup sergisinden yola çıkarak insan ve insan-olmayan varlıklar arasındaki geniş bağlantılar ağı üzerine düşünecekler. Sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşecek atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr e-posta adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Arter’in Öğrenme Programı kapsamında sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde düzenlenen ve eserler üzerine bir sohbetle başlayan Perşembe Atölyeleri, çağdaş sanatta üretim yöntemleri ve malzemelerin sunduğu çeşitli imkânların araştırılmasıyla devam ediyor.

7 Temmuz 2022 Perşembe günü saat 14:00’te Atölye’de gerçekleşecek “Türler Arası Karakterler” atölyesi, Xuefeng Chen’in Locus Solus başlıklı grup sergisinde yer alan eserlerinden yola çıkıyor. Atölye kapsamında sergiyi gezerek Chen’in eski anlatıları, türlerin ve doğal güçlerin kökenlerini aktaran kurucu mitleri ve insanlarla insan olmayan varlıkların bir aradalığını temel alan yapıtlarını yakından inceleyen katılımcılar, daha sonra melez karakterler tasarlayacak ve farklı türleri bir araya getiren varlıklar hayal edecekler. 

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu ve gerekli sağlık önlemleriyle gerçekleşecek atölyenin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

GÜNEŞ TERKOL

Güneş Terkol (d.1981, Ankara) 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Ardından 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 2018 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu tamamladı. Sanatçı, işlerinde kumaş, dikiş, ses ve desen üzerinden toplumsal cinsiyet konularıyla ilgileniyor. Ortaklaşa çalışmaların ve müşterek bir amaçla bir araya gelişlerin çok önemli olduğuna inanan sanatçı, farklı ülke ve şehirlerde yaptığı atölye çalışmalarında, atölyeye katılan bireylerin gündelik gerçekliklerinden ve hayallerinden yola çıkarak kolektif işler üretiyor. Sanatçı, 2005 yılından beri bireysel çalışmalarının yanı sıra Ha Za Vu Zu sanat kolektifi ile de üretimler yapıyor ve ayrıca müzik grubu GuGuOu ile performanslarına devam ediyor.

 

Bilgi için: arter.org.tr

Adres: Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul

Telefon: 0212 708 58 00

Etiketler

Bir Yanıt Yazın