ArtContact

Artcontact 2 İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı Açıldı

Etkinlik

Artcontact 2 İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı,  Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Fuar 26 Mayıs -29 Mayıs 2022 tarihleri arasında binin üzerinde sanatçı ve 4 bine yakın yapıtın sergileneceği fuarda 30 ülkeden sanatçı yer alacak.

Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde Artcontact 2 İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, galerici, sanatçı ve koleksiyonerler ile halkı buluşturmayı amaçladıklarının altını çizdi. 

Törende açılış konuşmalarından birini de UPSD Başkanı Bedri Baykam yaptı. Sanatçıların sorunlarına değinen Baykam, UPSD’ye üye olmayan sanatçılara üyelik çağrısında bulundu.  

Artcontact Çağdaş Sanat Fuarı açılış töreninde bu yılın onur ödülleri de sahiplerini buldu. Gürbüz Doğan Ekşioğlu  Onur Sanatçısı Ödülünü alırken  Erol Evgin ise Sanata Katkı Onur Ödülü’nü Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin‘in elinden aldı. Kurum Onur Ödülleri, OM Odun Pazarı Modern Müzesi ve Elgiz Müzesi’ne verildi. OM Odun Pazarı Müzesi adına Zeynep Birzet‘e Süleyman Saim Tekcan ödülünü verirken  Elgiz Müzesi adına Muhterem Semiz‘e ise Bedri Baykam ödülünü verdi.

Artcontact 2 İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı açılış töreni ve ödül törenini sizlerin için izledik ve görüntüledik.

 

Etiketler

Bir Yanıt Yazın