APA’nın altı çizilerek paylaşılan yazısını yiyeyim!

Ana Sayfa Haber

Amerikan psikologlar derneği APA, “Sürekli olarak kendi fotoğrafını yemek masasını yediklerini, içtiklerini, mallarını, gittiği gezdiği mekanları paylaşmanın ‘psikolojik bir rahatsızlık’ olduğunu, bu ruhsal rahatsızlığın sebepleri: üstünlük duygusu, empati noksanlığı, kendini özel zannetme beğenilme ihtiyacı, hayranlık beklentisi olarak açıklanmıştır.”
Altını çizerek paylaşılan ve kendini APA Türkiye temsilcisi olarak görenler için bir iki sözüm yok değil var ;
-APA bir Amerikan algı oluşturma kuruluşu olup, bizim gibi ülkelerde tek tip, düşünmeyen, sorgulamayan, sorunlarını gizleyerek yaşayan, hep uykulu bireyler yaratma aracılarından biridir.
-Eleştirilen o sofralar, gazete dergi TV’lerde, yani daha yaygın medyada gösterilen paylaşılan sofralar olmayıp, (ki onlar psikolojik sorunları olma ihtimali olmayan insanları ihtiva ettiğinden lafı bile edilmez.) emek karşılığı ve bedeli ödenmiş sosyal karşı duruşu olan müttavazi sofralarıdır. APA, elleriyle çamurlanmasın,
-Sofra fotoğrafı görmekten rahatsız olmayınız, hatta varsa öyle sofralarınız paylaşınız, pskolojiniz bozulmaz, düzelir. Kabuğunuz kırılır. Belki birkaç kişiyi sosyal yaşama çekebilirsiniz.
-Bir insanın kendini ayrıcalıklı kılacak yönleri varsa bunu paylaşmanın doğal olduğunu düşünün. Siz de ayrıcalıklarınızı çekinmeden sununuz. Halkın seviyesine inmek diye bir şey yok. cahilliği yüceltmeyiniz.
-Rahatsız olduğunuz paylaşımları yapan bildik arkadaşlarımın hiç birinde psikolojik bir rahatsızlık olduğunu sanmıyorum. Merak edilmesin gayet iyiler. Ruh sağlıkları büyük ihtimal sizlerden iyidir.
-Olan var, olmayan safsatası ile kimsenin sorunu çözülmez. Kendiniz olunuz öncelikle başkası ne der duvarını yıkınız…
Ve lütfen!
Klavuzunuzu Amerikan sivil toplum örgütlerinden seçmeyiniz…
Yeliz Koray’ın izniyle kısacası“YERİM APA’NIZI”
Rahat olunuz ve paylaşınız.

( Parantez içi son söz olarak; APA’nızın yırt yapıştır yazısını paylaşım devamınıza itirazım da rahatsızlığım yok ve olmamazda.)
Yaşamı kendinize ve çevrenize yaşanmaz hale getirmeyiniz.
APA’yı geçiniz, sizden birinin söylediklerini ciddiye alınız. Bir şey kaybetmezsiniz, illa eleştirecekseniz, kendi düşüncelerinizle olsun..Boşverin APA’yı

Sevgiyle, kendinizle olunuz.

Mehmet Tektemur

Etiketler

1 thought on “APA’nın altı çizilerek paylaşılan yazısını yiyeyim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir