Ekin Su Koç,Foreign, 201…muş Bitkiler, 70x100 cm

Anna Laudel’den Yaz Sergisi: “Zamanın Döngüsel Doğası”

Sergi

Anna Laudel İstanbul, yaz sezonunu karşıladığı “Zamanın Döngüsel Doğası” başlıklı karma sergiye 16 Haziran – 25 Ağustos 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. 

Sergide Ramazan Can, Tuğçe Diri, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Fırat Neziroğlu, Cem Sonel, Halil Vurucuoğlu, Hanefi Yeter ve Serpil Yeter dahil olmak üzere farklı materyal ve tekniklerde üretim yapan 11 sanatçının disiplinlerarası eserlerinden oluşan bir seçki yer alıyor. 

Zaman kavramının ortaya çıkışıyla ilgili farklı teorileri odağına alan sergi, zamanı ölçmeye başladığımızdan beri göç, iktidar savaşları, yabancılaşma ve inanç sistemleri gibi tekrar eden olayların yansımalarını izleyici ile buluşturuyor. 

Sergi, zamanı anlamlandırmak için gece-gündüz, yaşam-ölüm gibi parçalara ayıran insanın, ayırdığı bu döngülerin içinde dünyaya verdiği zararı da gözler önüne sererken günümüzün en büyük sorunu olan iklim krizine de dikkat çekiyor. 

Yüzyıllardır dünyanın kendi döngüsünde yaşadığı bu değişimlerle birlikte, belli dönemlerde yaşadığı büyük patlamalarla kendini nasıl yenilediğini sanatçıların gözünden izleyiciye sunan “Zamanın Döngüsel Doğası”, ziyaretçilerini hayatta yaşadıkları olaylarda bir anlam aramaya ve kendi içsel döngülerinde yola çıkmaya davet ediyor. 

Kolajdan heykele, tuvalden yerleştirmeye ve neondan karakalem çizime kadar uzanan geniş bir yelpazede üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Zamanın Döngüsel Doğası”, 25 Ağustos 2022 tarihine kadar Anna Laudel’in Kazancı Yokuşu, 45 adresinde yer alan galeri mekanında ziyaret edilebilir. 

*Bültenin içeriği Anna Laudel galeri tarafından hazırlanan sergi metninden alınmıştır. 

 

Adres: Kazancı Yokuşu 45, Gümüşsuyu, Beyoğlu / İstanbul 

annalaudel.gallery | Facebook | Instagram | Twitter

ANNA LAUDEL 

Eylül 2021 tarihi itibariyle Gümüşsuyu’ndaki yeni binasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan Anna Laudel, yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini sergilediği kapsamlı sergilere ev sahipliği yapmaya ve sanatçılarını uluslararası fuarlarda temsil etmeye devam etmektedir. Aynı anda birden fazla sergi ve etkinlik düzenlemeye olanak sağlayan ve yaklaşık 1000 metrekarelik alana yayılan galeri, İstanbul’un önde gelen dinamik güncel sanat merkezlerinden biri haline gelmenin yanı sıra, temsil ettiği sanatçılarla birlikte büyüyerek daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçlamaktadır. 

Anna Laudel, 2019’da Almanya’nın Düsseldorf kentinde açtığı ikinci galeri mekanıyla bu alanda yürüttüğü çalışmalarını uluslararası bir boyuta taşıdı. Galeri, Düsseldorf’taki mekanında da Türkiye ve yurt dışından sanatçıların karma ve kişisel sergilerine yer vermektedir. 

Galerinin kurucusu Anna Laudel, aldığı eğitim ve içinde büyüdüğü güncel sanat ortamının etkisiyle açtığı galeriler ve yer aldığı fuarlarla sanatçılarına uluslararası imkanlar sunmayı hedeflemektedir. Galerilerin direktörlüğünü Ferhat Yeter yapmaktadır. 

Anna Laudel’in Istanbul ve Düsseldorf’taki galerilerinde yer verdiği güncel sergiler, fuar takvimi ve etkinlik programlarını internet sitesinden ve sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz. 
GÜNCEL SERGİLER 
Anna Laudel Bodrum 

Anna Laudel’in 2022 yaz sezonunu karşıladığı ZAİ Yaşam’da dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” başlıklı kişisel sergisine 18 Haziran – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. 

Anna Laudel Düsseldorf 

Lennart Brede’nin cesur fotoğraflarını bir araya getiren “Because You Want To Be Loved” isimli kişisel sergisi 16 Temmuz 2022 tarihine kadar Anna Laudel Düsseldorf’ta görülebilir.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın