Pınar Çocuk Resim Yarışması

40. ULUSLARARASI PINAR ÇOCUK RESİM YARIŞMASI’NDA REKOR BAŞVURU BEKLENİYOR

Haber

Bu yıl 40. yaşına giren Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması başvuru süreci tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 5 binden fazla resmin katıldığı yarışmaya bu yıl online başvuruların da kabul edilmesi nedeniyle rekor bir katılım hedefleniyor. ‘Doğayı Seviyorum, Çevreme İyi Bakıyorum’ temasıyla gerçekleştirilen yarışmaya son başvuru tarihi 2 Nisan 2021.

Pınar tarafından çocukların sosyal becerilerini geliştirmek ve onlara resim sanatını sevdirmek amacıyla 40 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, 2 Nisan 2021’e kadar Türkiye’nin 7 bölgesi, özel eğitim ve uygulama okulları ile K.K.T.C., Almanya ve Azerbaycan’daki 6 – 14 yaş arasında ilköğretim çağındaki çocukların başvurularını bekliyor.

Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılım sağlamak isteyen çocuklar resimlerini www.pinar.com.tr web sitesine yükleyebiliyor, aynı zamanda kargo yoluyla şirket adresine gönderebiliyorlar.

40.Pınar Çocuk Resim Yarışması (2)

 BU YILIN TEMASI, ÇOCUKLARIN İLGİ ALANLARINA GÖRE BELİRLENDİ

40. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın bu yılki teması, bir önceki resim yarışmasına katılan resimlerin analizleri yapılarak hazırlanan Sosyolojik Araştırma Raporu’nun sonuçlarından elde edilen veriler ışığında “Doğayı Seviyorum, Çevreme İyi Bakıyorum” olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 39. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na başvuran 5 binden fazla resim incelenerek hazırlanan rapor sonuçlarına göre çocukların resimlerine en fazla yansıyan tema ‘doğa ve insan’ oldu.

YARIŞMAYA İLK KEZ AZERBAYCANLI ÇOCUKLAR DA KATILIYOR

 Yarışmaya Türkiye’nin tüm bölgelerinden ve yurt dışından Almanya ile K.K.T.C’nin yanı sıra ilk defa Azerbaycan’dan da çocukların katılımı gerçekleşecek. Yarışmada son 5 yıldır gerçekleştirilen özel eğitim ve uygulama okullarında eğitim gören çocukların resimleri de jüri tarafından ayrı bir kategoride ele alınacak.

Yarışmaya katılan tüm eserler, Türkiye’de resim sanatına gönül vermiş Prof. Dr. Mümtaz Sağlam öncülüğünde Prof. Dr. Hayri Esmer, Prof. Dr. Hüsnü Dokak ve Doç. Devabil Kara’nın yanı sıra gazeteciler İhsan Yılmaz, Çağdaş Ertuna, Aysun Öz, Faruk Şüyün, Olkan Özyurtve Emrah Kolukısa gibi birbirinden değerli jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.

40.Pınar Çocuk Resim Yarışması

KAZANAN RESİMLER MAYIS AYINDA YAPILACAK JÜRİ DEĞERLENDİRMESİ SONUCUNDA AÇIKLANACAK

Mayıs ayında yapılacak jüri değerlendirmeleri sonucunda yarışmaya katılanlar arasından 10 öğrenci tablet ve 20 öğrenci profesyonel resim malzemeleri çantası ile ödüllendirilirken, 3 öğrenci de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla 1 yıllık eğitim bursunun sahibi olacak. Yarışmada özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların hayallerini resmetmesine olanak tanıyan kategoriyi kazanan 1 yarışmacıya tablet, 2 yarışmacıya da profesyonel resim malzemeleri çantası hediye edilecek.

 

Kazanan yarışmacıların resimleri www.pinar.com.tr web sitesi üzerinden 40. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Sanal Sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın