Tudem Yayın Grubu

2022’de çocukların okuyabileceği klasik eserler

Kitap

Bu yıl, Alis ile çılgın bir çay partisine katılmaya, Peter Pan ile uçmaya, Gulliver ile lilliputların dünyasını keşfetmeye ne dersiniz?

Türkiyenin önde gelen eğitim ve kültür yayıncılarından biri olan Tudem Yayın Grubunun sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği SEN de OKU koleksiyonunun bir uzantısı olan ”Sen de Oku Klasikler” koleksiyonu, okuma güçlüğü çeken ve disleksik çocukları klasik eserlerle buluşturmaya devam ediyor. 

Yılları aşıp klasikleşen ama kimi zaman sayfa sayılarının çokluğu kimi zamansa dilbilgisi ve sözcük seçimlerindeki bazı zorluklar nedeniyle çocukların okuma fırsatı bulamadıkları klasik eserler, orijinalliğinden ve edebî lezzetinden hiçbir ödün vermeden, usta yazarların ellerinde yeniden hayat buluyor.

SEN de OKU Klasikler koleksiyonu, sade ve anlaşılır dili, renklendirilmiş sayfaları, okur dostu yazı tipi, harfler, satırlar ve paragraflar arası bırakılan ferah boşlukları, birbirinden ilgi çekici ve eğlenceli öyküleriyle çocukları edebiyatın keyifli dünyasına yaklaştırıyor.

Pinokyo, Ezop Masalları ve Oz Büyücüsü Mavisel Yenerin, Tom Sawyer’ın Serüvenleri, Gulliverin Gezileri ve Mercan Adasını Mehmet Atillanın, Alis Harikalar Diyarındayı Güzin Öztürk’ün, Peter Pan’ı Hanzade Servinin, Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’ı ise Ümit Mutlunun yeniden anlatımıyla çocuklarla buluşturan koleksiyon, sevilen klasiklere artı değer katmayı sürdürerek yayın serüvenine devam edecek.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın