2021

2021 Yılına Veda

Tuğçe Yerdelen

isimlik-tugceyerdelen

 

İlkokul sıralarında ezberlediğimiz ve içimizi ısıtan, “Yeni Yıl” şarkısını sözlerini paylaşarak 2021 yılına el sallıyorum.
Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl
Bizlere kutlu olsun
Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl
Sizlere mutlu olsun
Kardeşiz biz hepimiz
Bitmesin hiç sevgimiz
Aramızda dargınlık yok

2021 yılına veda vakti geldi. Bu sene hızlı mı geçti yoksa yavaş mı? Tam olarak cevabını vermedim. Galiba her yıl olduğundan çok daha farklı geçti. Öncelikle salgın devam etti, sadece yerini omicron varyantına bırakarak. Birçok ülkede de omicron kendini çok daha kuvvetli hissettirdi. Hatta yılın son zamanlarına yaklaşırken Avrupa ülkeleri kapanma kararı aldıklarını ilan etti. Ülkemizde ise omicron fazla hissedilmedi. Hiç olmazsa buna şükür dedik… Çünkü, ekonomi olarak oldukça zor günler yaşadık.

Dövizdeki dalgalanmalar, dolar başta olmak üzere günlerce ülke gündemini meşgul etti. Dolar, euro ve altın fiyatları tarihi zirveyi görürken, halkta da büyük tedirginlik yarattı. Öyle ki, neredeyse birkaç gün önce gram altın bin liranın üstünde satılmaya başlanmıştı. Hal böyleyken güzel ülkemin, güzel yurttaşları bırakın geleceğe, yaşadığı güne umutsuzlukla bakmaya başladı. Sonrasında nasıl olduysa, birden bire altın, dolar ve euroda büyük düşüşler yaşandı. Fakat dövizdeki dalgalanmalardan nasibini alan tezgahlardaki ürünler yüksek fiyattan satılmaya devam etti. Hatta işin daha da ilginci ürünlere daha da zam geldi.
Yeni bir yıla giriyoruz. Yeni yıla girmemize saatler kaldı. Lakin yaşanılan belirsizlikler devam ediyor. Umarım bu yıl bize sağlık, mutluluk ve huzur getirir.

Etiketler

Bir Yanıt Yazın